KWAYELA TRAVEL

PREDĹŽENÝ VÍKEND V LISABONE
Lisabon. Elegantné hlavné mesto Portugalska patrí síce do Európy, no očarí svojou orientálnou atmosférou. Mieša sa v ňom slávna minulosť významného prístavu, bohatého obchodného centra i súčasného mesta alternatívneho umenia. Zbalte kufor a vydajte sa s nami na cestu do čarovného mesta na konci európskeho kontinentu.


PROGRAM
deň 01 Lisabon: Prílet a transfer do hotela.


deň 02 Lisabon: Celodenná pešia prehliadka Lisabonu. Cesta drevenou električkou do starej časti mesta Alfama (Hrad sv. Juraja, vyhliadky, katedrála Sé, Kostol sv. Antona), dolné mesto Baixa (pešia zóna Rua Augusta, hlavné námestie Praça Comercio, nábrežie rieky Tejo), horné mesto Bairro Alto a dielo žiakov Gustava Eiffela, výťah Santa Justa. Návrat do hotela. Večer možnosť vyraziť na večeru do niektorej z miestnych “tašiek” a vypočuť si pravé portugalské fado.
*dnešné presuny sa realizujú verejnou hromadnou dopravou


deň 03 Lisabon: Pokračovanie v spoznávaní Lisabonu. Presun električkou do najzápadnejšej časti mesta, Belém. Tu sú skryté skvosty manuelistickej architektúry: Kláštor sv. Hieronyma a Belémska veža. Zastávka na najslávnejší portugalský koláčik a možnosť navštíviť Námorné múzeum, Múzeum kočov alebo si vychutnať pohľad na sochu Krista z terasy moderného múzea dizajnu MAAT. *dnešné presuny sa realizujú verejnou hromadnou dopravou


deň 04 Sintra/ Cascais: Celodenný výlet do okolia Lisabonu. Návšteva Sintry, jedného z najromantickejších mestečiek Portugalska, historické centrum a výnimočný palác-hrad Palácio da Pena, skrytý v kopcoch pohoria Serra da Sintra alebo tajomný palác Quinta da Regaleira. Najzápadnejší výbežok Európy Cabo da Roca. Zastávka v letovisku Cascais, kde zvykla oddychovať európska smotánka a presun tzv. Lisabonskou riviérou (Cascais a Estoril) späť do Lisabonu.


deň 05 Voľný program a transfer na letisko.


BONUS: možnosť predĺžiť pobyt o ľuboľný počet dní.

TERMÍNY: podľa vášho výberu
CENA: 565€
* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

* Zájazd garantujeme od 2 osôb
* Príplatok za single izbu: 115€


CENA ZAHŔŇA:
• Transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko

• Súkromnú dopravu počas výletu v 4. deň (okolie Lisabonu)
• Slovensky hovoriaceho sprievodcu
• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami

• Poistenie CK proti insolventnosti


CENA NEZAHŔŇA:
• Spiatočnú letenku
• Cestovné poistenie
• Vstupy do pamiatok
• Turistickú daň v Lisabone (2€/ noc)
• Lístky na verejnú hromadnú dopravu v Lisabone

Meno  
E-mail  
Krajina  
Správa