KWAYELA TRAVEL

PERLY ANDALÚZIE
Túžite spoznať najkrajšie miesta južného Španielska? Zákutia, o ktorých sa píšu básne a rozprávajú príbehy? Rozprávková Granada pod zasneženými končiarmi Sierra Nevady, farebná a životom pulzujúca Sevilla, tajomná Córdoba, ale i miesta, kam turisti bežne nechodia. Tam spoznáme tú ozajstnú Andalúziu. Neváhajte, ovocné víno sangria sa už chladí.


PROGRAM
deň 01 Málaga: Prílet a transfer do hotela.


deň 02 Málaga/ Ronda/ Arcos de la Frontera: Zvodná a výnimočná Málaga, rodisko originálneho maliara Pabla Picassa i lámača ženských sŕdc Antonia Banderasa. Dedinka Ronda, stojaca na okraji úchvatnej rokliny. Tu sa koncom 18. storočia zrodili býčie zápasy a dodnes tu stojí najstaršia býčia aréna na svete. Jedna z najkrajších andalúzskych bielych dediniek Arcos de la Frontera. Mesto koní, sherry vína a tapas, to je Jerez de la Frontera. Ochutnávka jerezského vína nebude chýbať.


deň 03 Cádiz/ Gibraltar: Cádiz, mesto na konci Európy založené Feníčanmi už v 12. storočí sa pýši krásnym historickým centrom a ešte krajším nábrežím. Prejazd na britské územie v Európe, do Gibraltáru a cesta na skalu, ktorú obývajú drzé opice. Výhľad v čase jasného počasia je až do Afriky.


deň 04 Sevilla: Sevilla, hlavné mesto Andalúzie ponúka návštevu najväčšej gotickej katedrály na svete, v ktorej naveky odpočíva telo Krištofa Kolomba. Španielske námestie vyzdobené pestrofarebnými kachličkami, kráľovský palác Real Alcázar, kde má svoju prechodnú rezidenciu španielska kráľovská rodina. Romantická židovská štvrť, ale aj svieže ovocné víno sangria a chutné tapas patria k návšteve Sevilly.


deň 05 Córdoba: Córdoba bola v 10. a 11. storočí hlavným mestom córdobskeho kalifátu a dodnes sa môže pochváliť jedinečnou mešitou, ktorá sa príchodom kresťanov zmenila na katedrálu. Bývalá židovská časť mesta ukrýva kvetinami vyzdobené átriá, múzeum inkvizície a synagógu z obdobia, keď bola Córdoba centrom európskej vzdelanosti. Pre záujemcov možnosť návštevy tradičného arabského kúpeľu.


deň 06 Granada: Výnimočná Granada. Mesto, ktoré svojou polohou pod majestátnou Sierra Nevadou kedysi očarilo arabských vládcov natoľko, že si tu nechali postaviť palác. Dostal meno La Alhambra a dnes priťahuje návštevníkov z celého sveta. Rovnako ako malebná štvrť Albaycín, kde stále rozvoniava arabský čaj a ozýva sa temperamentné flamenco.


deň 07 Granada: Prechádzka tajomnými zákutiami Granady, chutné a aj tu rozšírené jednohubky tapas s presun na pobrežie Costa del Sol.


deň 08 Transfer na letisko.

TERMÍNY: 23.- 30. 03. 2019
                  13.- 20. 04. 2019- Semana Santa

                  18.- 25. 05. 2019

                  30. 10.- 07. 11. 2019
CENA: 945€
* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

* Zájazd garantujeme od 2 osôb
* Príplatok za single izbu: 185€


CENA ZAHŔŇA:
• Transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko

• Dopravu počas zájazdu podľa programu
• Slovensky hovoriaceho sprievodcu
• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
• 6x večeru (bez nápojov)
• Vstup do La Alhambry
• Lístok na lanovku (Gibraltár)
• Ochutnávku vína v Jerez de la Frontera

• Poistenie CK proti insolventnosti


CENA NEZAHŔŇA:
• Letenku
• Cestovné poistenie

• Vstupy do pamiatok

Meno  
E-mail  
Krajina  
Správa