KWAYELA TRAVEL

CEZ MADRID DO ASTÚRIE
Mesto, ktoré nikdy nespí a svojou bohatou ponukou kultúry, umenia či histórie nenechá nikoho chladným. Kozmopolitné hlavné mesto Španielska sme spojili s naoko nenápadným kráľovstvom na severe Španielska. V Astúrii sa snúbi krása prírody s históriou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov, okúzli svojim pohodovým tempom a rybárske dedinky spolu so špecialitami lokálnej kuchyne urobia z tejto návštevy nezabudnuteľný zážitok.


PROGRAM
deň 01 Madrid: Prílet a transfer do hotela.


deň 02 Madrid: Prehliadka Madridu: Španielske námestie, kráľovský palác, katedrála zasvätená patrónke Madridu sv. Almudene. Puerta del Sol, námestie s nultým kilometrom všetkých španielskych ciest. Zastávka na Plaza Mayor a vychýrená žemľa s kalamármi. Galéria Prado, ktorá ukrýva skvosty svetového maliarstva. *dnešné presuny sa realizujú verejnou hromadnou dopravou.


deň 03 Madrid/ Oviedo: Dokončenie pešej prehliadky Madridu a popoludní presun vlakom cez nekonečnú španielsku mesetu Kastílie a Leónu do astúrskeho mesta Oviedo.


deň 04 Oviedo: Oviedo, hlavné mesto Astúrskeho kráľovstva, dýcha históriou. Gotická katedrála a jej tzv. "Svätá komora" ešte z 9. storočia ukrýva najväčšie poklady chrámu- Víťazný a Anjelský kríž, symboly Astúrie. Z predrománskeho obdobia sú aj stavby v okolí Ovieda- kostol Santa Maria de Naranco a San Miguel de Lillo.


deň 05 Cudillero/ Áviles/ Gijón: Farebné domčeky v strmom svahu, vyhliadky a bludisko malebných uličiek sú lákadlá rybárskej dedinky Cudillero. Áviles, kde postavil brazílsky architekt Oscar Niemeyer svoje posledné dielo- Centro Niemeyer a stalo sa tak modernou tvárou historického mesta. Gijóna jeho staré centrum, nábrežná promenáda, jachtový prístav a najväčšia stavba Španielska- Universidad laboral de Gijón.


deň 06 Villaviciosa /Lastres/ Ribadesella/ Llanes: Návšteva rodinnej muštárne El Gaitero a tajomstvo kvaseného jablčného muštu sidra v mestečku Villaviciosa. Tradičné rybárske dedinky Lastres, Ribadesella a príjemné vidiecke ubytovanie neďaleko malebného pobrežného mestečka Llanes.


deň 07 Asiego de Cabrales/ Cangas de Onis / Covadonga/ Oviedo: Asiego de Cabrales, kde sa dozvieme o živote v Astúrii i o spôsobe výroby najznámejšieho astúrskeho syra Cabrales. Espicha- tradičný astúrsky spôsob hodovania. Cangas de Onís bolo prvé hlavné mesto Astúrskeho kráľovstva, v ktorom dnes najviac pozornosti priťahuje rímsky most. Jedno z najvýznamnejších pútnických miest Španielska, Covadonga a návrat do Ovieda.


deň 08 Transfer na letisko.


TERMÍNY: 04.- 11. 05. 2019

                   24.- 31. 08. 2019
CENA: 885€
* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

* Zájazd garantujeme od 2 osôb
* Príplatok za single izbu: 200€


CENA ZAHŔŇA:
• Transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko

• Dopravu počas zájazdu podľa programu
• Lístky na vlak Madrid- Oviedo
• Slovensky hovoriaceho sprievodcu
• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami

• 5x večeru (bez nápojov)
• Astúrsku hostinu Espicha
• Ochutnávku syra Cabrales a muštu

• Poistenie CK proti insolventnosti


CENA NAZAHŔŇA:
• Letenku
• Cestovné poistenie

• Vstupy do pamiatok

Meno  
E-mail  
Krajina  
Správa