KWAYELA TRAVEL

MADRID A SVäTOJAKUBSKÁ CESTA

Zážitok, ktorý zmení váš pohľad na svet. Dobrodružná i očistná cesta známa už od stredoveku. Dôkaz, že všetci sme schopní toho, čo si zaumieníme. Svätojakubská cesta. Ak ste po tomto dobrodružstve niekedy túžili, teraz je ten správny čas. Verzia putovanie formou zájazdu zabezpečí pohodlie na oddych, no neuberie zo zážitku byť na niekoľko dní pútnikom. Bonusom je príležitosť spoznať hlavné mesto Španielska, Madrid. Mesto, ktorému stačí len niekoľko chvíľ, aby si návštevníka získalo.

 

PROGRAM

deň 01 Madrid: Prílet a transfer do hotela.

 

deň 02 Madrid: Prehliadka mesta Madrid: Španielske námestie, kráľovský palác, katedrála zasvätená patrónke mesta sv. Almudene, Puerta del Sol, námestie so začiatkom všetkých španielskych ciest. Zastávka na námestí Plaza Mayor a vychýrená žemľa plnená kalamármi. Pre milovníkov umenia galéria El Prado, ktorá ukrýva skvosty svetového maliarstva.

 

deň 03 Madrid/ Ferrol: Celodenný presun vlakom z Madridu do mestečka Ferrol na severe krajiny. Ferrol prekvapí modernistickými stavbami, nádherným pobrežím a zaujímavými maľbami v centre.

 

deň 04 Neda: Ozajstnú svätojakubskú cestu začneme dnes. Z mestečka Ferrol nás čaká 15- km prechod s cieĽom v dedinke Neda. Panoramatické pohľady na zátoku pri meste Ferrol, ktorá je jednou z Rías Altas (Horné zátoky), Kláštor do Couto a jeho románsky kostol z 12. storočia. Eukalyptové lesy a náš príchod do dedinky Neda.

 

deň 05 Pontedeume: Pohľady na zátoku Ría de Ferrol nás budú sprevádzať aj dnes. Na programe máme 16-kilometrovú etapu. Galícijské kamenné kríže, borovicové háje či pôvodný most cez zátoku Ría de Ares patria k hlavným atrakciám prechodu. Konečnou je dedinka Pontedeume.

 

deň 06 Betanzos: Hneď z rána začneme výstupom a terén bude počas celej etapy kopcovitý. Odmenou však budú krásne vyhliadky, historické pamiatky a možnosti občerstvenia. Po 21-km prechode nocujeme v dedinke Betanzos.

 

deň 07 Hospital de Bruma: Čaká nás jeden z najnáročnejších úsekov cesty do Santiaga, dlhý 28 km. Pobrežnú cestu vystrieda galícijske vnútrozemie, roztratené dedinky a takmer panenský vidiek. Ubytovanie v okolí bývalej nemocnice Hospital de Bruma.

 

deň 08 Sigüeiro: Pokojný prechod dlhý 24km. Eukalypty, borovice, vavrínové háje a pribúdajúci pútnici na ceste. Nebudú chýbať stále prítomné architektonické skvosty kostolíkov z konca stredoveku. Konečnú máme v dedinke Sigüeiro.

 

deň 09 Santiago de Compostela: Záverečná etapa, do Santiaga de Compostelazostáva asi 17 km. Terén je znovu mierne zvlnený, ale vidina cieľa pomáha prekonať všetky kopce. Príchod do Santiaga, registrácia v „pútnickej kancelárii“, objatie pre sv. Jakuba a zaslúžený oddych.

 

deň 10 Santiago de Compostela: Prehliadka Santiaga de Compostela, historické centrum v srdci ktorého stojí Katedrála sv. Jakuba, dnes v barokovom šate. Omša pre pútnikov, zákutia mesta, na obed galícijské petiscos a lahodné víno Albariño.

 

deň 11 Transfer na letisko a odlet domov.

 

TERMÍN: podľa vášho výberu

CENA: 656€
* Minimum 1 osoba :)

 

CENA ZAHŔŇA:

• Transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko
• Transfer na začiatok pešej etapy (do Ferrolu)
• 5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
• 5x ubytovanie v turistických ubytovniach (bez raňajok)

• Prehliadku Madridu a Santiago de Compostela s miestnou sprievodkyňou
• Kredenciál pútnika
• Detailnú brožúrku s mapami a popisom trasy

• Poistenie CK proti insolventnosti

 

CENA NEZAHŔŇA:

• Letenku
• Cestovné poistenie
• Sprievodcu počas putovania

• Vstupy do pamiatok

 

Meno  
E-mail  
Krajina  
Správa