KWAYELA TRAVEL

PORTUGALSKO PRE VŠETKÝCH
Portugalsko už dávno nie sú iba vinice, futbal a okúzľujúci Lisabon, krajina na konci Európy skrýva oveľa viac. Poďte spoznať krásu a rozmanitosť miestnej architektúry, prekvapivo zelenej krajiny a nekonečného pobrežia, ktoré dalo svetu toľkých námorníkov. Nechajte sa zlákať špecialitami portugalskej kuchyne a duši pookriať pri melódii melancholických tónov fada.


PROGRAM
deň 01 Lisabon: Prílet a transfer do hotela v okolí Lisabonu.


deň 02 Sintra/Cabo da Roca /Cascais: Romantická Sintra, ukrytá pod kopcami pohoria Serra da Sintra. Pestrofarebný Palacio da Pena, ktorému by sme ťažko hľadali na svete podobný. Mys Cabo da Roca, kde končí európsky kontinent a letovisko portugalskej smotánky, Cascais. Ubytovanie v okolí Lisabonu.


deň 03 Óbidos/ Alcobaça/ Batalha: Dedinka Óbidos, ktorá dodnes dýcha stredovekou romantikou. Nazaré, mestečko na brehu Atlantiku, preslávené mohutnými vlnami a legendami opradenou vyhliadkou. Alcobaça, kde sa zrodil príbeh portugalského Rómea a Júlie ukrytý v najväčšom gotickom kostole krajiny. Dominikánsky kláštor v Batalha postavený na počesť víťazstva nad Španielmi.


deň 04 Coimbra/ Aveiro/ Porto: Coimbra, sídlo najstaršej a dodnes fungujúcej portugalskej univerzity, študentské republiky a katedrála z 12. storočia. Mesto Aveiro je známe ako "portugalské Benátky” a preto ponúka možnosť plaviť sa kanálmi v niektorej z tradičných lodí (fakult.). Porto, druhé najväčšie portugalské mesto a jeho večerná atmosféra.


deň 05 Guimarães/ Braga: Mesto Guimarães v Portugalsku poznajú aj ako "kolísku Portugalska” vďaka tomu, že bolo rodiskom 1. portugalského kráľa. Braga a najstaršia katedrála krajiny. Pútnické miesto Bom Jesus do Monte, ku ktorému vedie zaujímavé barokové schodisko. Návrat do Porta, plavba po rieke Douro (fakult.) a návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou portského vína.


deň 06 Porto/ Fátima: Prehliadka historickej časti mesta Porto. Stredoveká katedrála Sé, romantický Palác Burzy, kostol sv. Františka bohato vyzdobený zlatom z Brazílie a najkrajší pohľad na mesto z najvyššej kostolnej veže. Živé nábrežie Ribeira a popoludní presun do Fátimy.


deň 07 Fátima/ Tomar: Dopoludnia voľný program vo Fátime, kde sa v roku 1917 niekoľkokrát zjavila trom malým pastierikom Panna Mária a vyzradila im tri, dnes už známe, tajomstvá. Tomar, od 12. storočia hlavná bašta Templárskeho rádu, ktorý sa neskôr v Portugalsku zmenil na Rád Kristových rytierov. Labyrint miestneho kláštora skrýva aj slávne manuelistické „okno z Tomaru“.


deň 08 Lisabon: Dnešok patrí celý Lisabonu. Dolné mesto Baixa postavené po ničivom zemetrasení v 18. storočí, bludisko uličiek najstaršej mestskej časti Alfama, čas na drobné nákupy i lahodnú kávu. Podvečerná štvrť Belém a jej jedinečný kláštor sv. Hieronyma. Večera v miestnej reštaurácii za doprovodu tónov.


deň 09 Transfer na letisko.

TERMÍNY: 27. 04.- 05. 05. 2019

                   15.- 23. 06. 2019
                   14. 10.- 22. 09. 2019

CENA: 990€
* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

* Zájazd garantujeme od 2 osôb
* Príplatok za single izbu: 200€


CENA ZAHŔŇA:
• Transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko

• Dopravu počas zájazdu podľa programu
• Slovensky hovoriaceho sprievodcu
• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
• 1x večeru s fado predstavením (nápoje v cene)
• Ochutnávku portského vína (Vila Nova de Gaia)

• Poistenie CK proti insolventnosti


CENA NEZAHŔŇA:
• Spiatočnú letenku
• Cestovné poistenie
• Vstupy do pamiatok
• Turistická daň (Lisabon 2€/osoba/noc, Porto 2€/osoba/noc)

Meno  
E-mail  
Krajina  
Správa