KWAYELA TRAVEL

ROTA VICENTINA: PEŠI CEZ ALENTEJO DO ALGARVE
Zájazd pre milovníkov pohybu a dobrodružstva. Začneme síce v charizmatickom Lisabone, ale potom sa už peši vydáme cez región Alentejo až do Argarve k Mysu sv. Vincenta. Viac ako 100 km pešieho putovania spríjemnia tradičné portugalské dedinky, divoké pobrežie Atlantiku, skvelá gastronómia i lahodné víno. Rota Vicentina, jedna z  najlepších trekových ciest v Európe čaká ma tých správnych dobrodruhov!


PROGRAM
deň 01/02 Lisabon: Prílet do Lisabonu a na druhý deň celodenná pešia prehliadka mesta. Stará štvrť Alfama a jej jedinečné vyhliadky, moderné rušné dolné mesto Baixa a majestátne stavby v manuelistickom štýle v štvrti Belém. Popoludní transfer do mestečka Zambujeira do Mar (cesta cca. 3 hod.)


deň 03 Prvá etapa putovania začína v mestečku Zambujeira do Mar a vedie prevažne pôvodnou rybárskou cestou. Prekročíme hranicu regiónov Alentejo a Argarve a konečnú máme v dedinke Odeceixe. Cca. 18km, 7hod


deň 04 Etapa číslo dva spája Odeceixe s rajom surfistov, dedinkou Aljezur (cca. 19,5km a 6hod.), nenáročné putovanie má dnes skôr historický nádych.


deň 05 Spojenie historickej a rybárskej cesty nás dovedie z Aljezur do dedinky Arrifana (cca. 18km, 6hod.). Oceán je stále na dohľad a príroda regiónu Algarve na dotyk.

 

deň 06 Historická cesta vnútrozemím nás pri putovaní do dedinky Carrapateira zavedie aj cez 7 divov Portugalska, dedinku Bordeira. Dnešná etapa má cca. 24km, 7hod.


deň 07 Predposledná etapa opäť spája historickú i rybársku cestičku. Pohodové putovanie (cca. 22km, 6hod.) spríjemňuje oceánsky vánok vo vlasoch.

 

deň 08 Približne 14km (4hod.) nás delí od cieľa putovania, Mysu sv. Vincenta. Po príchode na veterný najjuhozápadnejší výbežok Portugalska nás čaká transfer na ubytovanie v meste Lagos. Podvečená prechádzka mestom.


deň 09 Prehliadka mesta Lagos, plavba k atypickým skalným útesom a voľné popoludnie (možnosť byť na pláži, príp. absolvovať workshop vyrábania z korkovej kôry či workshop prípravy sladostí z Algarve- fakultatívne).

 

deň 10 Transfer na letisko v meste Faro a odlet domov.


TERMÍN: 11.- 20. 10. 2019
CENA: 760€
* Zájazd garantujeme od 4 osôb

CENA ZAHŔŇA:
• ubytovanie (2 lôžkové, príp. 4-lôžkové izby s vlastným WC) s raňajkami

• Transfery podľa programu

• Slovensky hovoriaceho sprievodcu 

• Plavbu v meste Lagos (9. deň)
 

CENA NEZAHŔŇA:
• Letenku (cca. 250€)

• Cestovné poistenie

• Turistickú daň v Lisabone (2€/noc)


BONUS: možnosť predĺžiť si pobyt o 1-2 dni a oodýchnuť si v regióne Algarve.

Meno  
E-mail  
Krajina  
Správa