ANDALÚZIA VAŚIM TEMPOM

Naplánovali sme vám cestu najkrajšími zákutiami južného Španielska, ohnivou Andalúziou, ktorá očarí svojou pohodou, históriou, gastronómiou a sympatickými obyvateľmi. Nevynecháte rozprávkovaú Granadu pod zasneženými končiarmi Sierra Nevady, farebnú a životom pulzujúcu Sevillu, tajomnú Córdobu, ale i miesta, kam turisti bežne nechodia. S nami, no bez nás, zaručene spoznáte tú ozajstnú Andalúziu. Neváhajte, ovocné víno sangria sa už chladí.

 

 PROGRAM

 1. deň: Málaga: Oporúčame prílet do mesta Málaga. 

ubytovanie: hotel 3* v Málage

 

 2. deň: Málaga/ Ronda: Dopoludnie strávite vo výnimočnej a zvodnej Málage, v rodisku originálneho maliara Pabla Picassa i lámača ženských sŕdc Antonia Banderasa. Popoludní presun do dedinky Ronda, stojacej na okraji úchvatnej rokliny. Tu sa koncom 18. storočia zrodili býčie zápasy a mestečko sa dodnes hrdí najstaršou býčou arénou na svete. 

ubytovanie: hotel 3* v Ronde

 

 3. deň: Ronda/ Sevilla: Ranný presun do Sevilly. Hlavné mesto Andalúzie ponúka návštevu najväčšej gotickej katedrály na svete, v ktorej naveky odpočíva telo Krištofa Kolomba. Španielske námestie vyzdobené pestrofarebnými kachličkami, kráľovský palác Real Alcázar, kde má svoju prechodnú rezidenciu španielska kráľovská rodina. Romantická židovská štvrť, ale aj svieže ovocné víno sangria a chutné tapas taktiež patria k návšteve Sevilly.

ubytovanie: hotel 3* v Seville

 

 4. deň: Sevilla/ Córdoba: Sevilla je mesto, ktoré si zaslúži ešte jeden deň, a tak sa do Córdoby presuniete až podvečer. 

ubytovanie: hotel 3* v Seville

 

 5. deň Córdoba: Córdoba bola v 10. a 11. storočí hlavným mestom córdobskeho kalifátu a dodnes sa môže pochváliť jedinečnou mešitou, ktorá sa príchodom kresťanov zmenila na katedrálu. Bývalá židovská časť mesta ukrýva kvetinami vyzdobené átriá, múzeum inkvizície a synagógu z obdobia, keď bola Córdoba centrom európskej vzdelanosti. Pre záujemcov možnosť návštevy tradičného arabského kúpeľu.

ubytovanie: hotel 3* v Córdobe

 

 6. deň Córdoba/ Granada: Ranný presun do výnimočnej Granady. Mesto, ktoré svojou polohou pod majestátnou Sierra Nevadou kedysi očarilo arabských vládcov natoľko, že si tu nechali postaviť palác. Dostal meno La Alhambra a dnes priťahuje návštevníkov z celého sveta. Rovnako ako malebná štvrť Albaycín, kde stále rozvoniava arabský čaj a ozýva sa temperamentné flamenco.

ubytovanie: hotel 3* v Granade

 

 7. deň Granada: Prechádzka tajomnými zákutiami Granady a podľa času odletu presun na letisko a odlet domov. Odlet opäť odporúčame z mesta Málaga.

 

Pozn. Program je možné absolvovať aj v opačnom poradí.                      

 

 CENA: 420€

• Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe 

• Príplatok za single izbu: 155€

 

 CENA ZAHŔŇA:

• Dopravu linkovými autobusmi (aj transfer z/na letisko v Španielsku)

• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (v centre mesta)

• Vstup do La Alhambry (Granada)

• Vstup do Katedrály v Seville

• Vstup do Katedrála- mešity v Córdobe

• Detailný itinerár cesty

• Poistenie CK proti insolventnosti

 

 CENA NEZAHŔŇA:

• Cestovné poistenie 

• Stravu (okrem raňajok)