ARGENTÍNA A URUGUAY- juhoamerická pohoda

Dve juhoamerické krajiny s pestrou históriou, jedinečnou prírodou a obyvateľmi so srdcom na dlani vám otvoria svoju náruč. Charizmatické Buenos Aires i útulné Montevideo. Vôňa vína, zmyselné tango, šantivá murga, všadeprítomné maté i nekonečný oceán. Raj pre všetky zmysly. Kto raz navštívi Južnú Ameriku, už nikdy nebude vidieť svet rovnako. Poďte sa o tom presvedčiť.

 

PROGRAM

1./2. deň: Buenos Aires:  Odlet z Európy a prílet do Buenos Aires. Najeurópskejšie mesto Južnej Ameriky nás svojou atmosférou pohltí. Pri jeho spoznávaní návštívime cintorín Recoleta, kde odpočíva aj nesmrteľná Evita Perón, prezidentský palác Casa Rosada i katedrálu, v ktorej kázal dnešný pápež František. Nevynecháme ani pestrofarebné Caminito, najfotografovanejšiu uličku štvrte La Boca. Znieť bude tango a na tanieri nebudú chýbať ani vyhlásené argentínske steaky.

 

3. deň: San Antonio de Areco: Celodenný výlet do okolia Buenos Aires, pri ktorom spoznáme z prvej ruky život gaučov, argentínskych “kowboyov”. V prostredí nekonečnej pampy ochutnáme populárne maté, navštívime tradičnú pulperíu (krčmičku) a okrem autentickej argentínskej grilovačky nám pohostinní domáci ponúknu aj výborné empanadas a potešia argentínskym folklórom.

 

4. deň: El Tigre/ Fray Bentos: Malebné mestečko El Tigre popretkávané vodnými kanálmi, plavbu (fakult.) ktorými si vychutnáme aj my. Po zastávke v Múzeu Maté a návšteve tržnice plnej umelecných výrobkov sa presunieme do Uruguaya. Noc strávime v srdci regiónu Río Negro, v pokojnom mestečku Fray Bentos, ktoré prekvapí množstvom zaujímavých miest.

 

5. deň: Fray Bentos: Prehliadka mesta, ktoré bolo srdcom priemyselnej revolúcie v oblasti Río de la Plata začiatkom 20. storočia. Návšteva divadla Teatro Miguel Young a najmä rozľahlého komplexu Múzea priemyselnej revolúcie, ktoré tvorí areál najväčších chladiarní Južnej Ameriky 20. storočia.

 

6. deň: Carmelo/ Colonia del Sacramento: Spoznávanie pokojného uruguayského vidieka  pokračuje zastávkou vo rodinnom vinárstve (ochutnávka) neďaleko mestečka Carmelo. Povedľa sa dostaneme až k brehom rieky Río de la Plata, do malebného mestečka Colonia del Sacramento. Hoci na uruguayskom území, na chvíľu sa budeme cítiť ako v Portugalsku. Romantické mestečko s príjemnou atmosférou, množstvom kaviarničiek a čarovných zákutí patrí k najnavštevovanejším miestam krajiny.

 

7. deň: Colonia del Sacramento/ Montevideo: Prehliadka mestečka Colonia del Sacramento a popoludní nás už čaká hlavné mesto Uruguaya, Montevideo.

 

8. deň: Montevideo: Historické centrum hlavného mesta ponúka niekoľko zaujímavých stavieb: divadlo Solis či Palacio Salvo. Lákavá je aj prechádzka pešou zónou a promenádou pri rieke Río de la Plata. Zaujímavým zážitkom bude obed na rušnej tržnici a návšteva Múzea murgy, jedinečného kultúrneho prejavu Uruguayčanov.

 

9. deň Punta del Este: Cestou z Montevidea navštívime vinárstvo Viña Eden, kde nás okrem zaujímavej prehliadky viníc čaká ochutnávka miestnych vín a niečo malé pod zub. Pokračovať budeme k letovisku Punta del Este, ktoré preslávili prsty trčiace z piesku, ale aj nádherná pláž a dovolenková pohoda.  Podvečer návrat do Montevidea.

 

10. deň Montevideo/ Buenos Aires: Presun z Monevidea autobusom do Colonie del Sacramento, odkiaľ budeme pokračovať katamaránom späť do Buenos Aires. Po návrate voľný program.

 

11./12. deň Letecký návrat domov. možnosť predĺžiť si pobyt (doplatok 650€):

 

11./12. deň vodopády Iguazú: Letecký presun z Buenos Aires do mestečka Pueblo de Iguazú. Najväčšiu sieť vodopádov na svete, vodopády Iguazú si vychutnáme z argentínskej i z brazílskej strany. Podvečerný prelet do Rio de Janeiro.

 

13./14. deň Rio de Janeiro:  Jedno za najkraších miest sveta si pozrieme z vyhliadky na Cukrovej homole i od slávnej Sochy Krista. Zaujímavá katedrála i slávny Sambodróm budú našimi ďalšími zastávkami. Caipirinha na Copacabane na rozlúčku a čau Rio!

 

15. deň Letecký návrat domov.

 

 

TERMÍNY:

21.- 28. 03. 2021       

09.- 16. 05. 2021  

17.- 24. 10. 2021

                                 

 

CENA: 1990€ 

* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe 

* Zájazd garantujeme od 8 osôb 

 

CENA ZAHŔŇA: 

• Medzinárodnú letenku

• Presuny podľa programu súkromnými minibusmi a linkovými autobusmi

• Cestu katamaránom z Colonia del Sacramento do Buenos Aires

• Celodenný výlet do mestečka San Antonio de Areco s obedom

• Slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami 

• 2x návštevu miestneho vinárstva s ochutnávkou

• Poistenie CK proti insolventnosti 

 

CENA NEZAHŔŇA: 

 • Cestovné poistenie 

 • Vstupy do pamiatok 

 • Fakultatívne aktivity