TAJOMNÉ BASKICKO

Zelená krajina plná sympatických obyvateľov. Nádherné pobrežie, originálna architektúra, svetová gastronómia. To je Baskicko. Poďte s nami odhaliť tajomstvá tohto fascinujúceho regiónu., ktorý sa po neľahkej minulosti stáva perlou španielskeho cestovného ruchu.

 

PROGRAM

1. deň Bilbao: Prílet a transfer do hotela. V prípade skoršieho príletu bude čas i na úvodnú prechádzku mestom.

 

2. deň San Juan de Gaztelugatxe/ Bilbao: Na skok od mesta Bilbao stojí ostrovček, ku ktorému vedie malebné schodisko a dominuje mu kostolík Jána Krstiteľa, je to miesto San Juan de Gaztelugatxe, ktoré preslávil aj film Hra o tróny. Bilbao, mesto, ktoré sa len pred niekoľkými rokmi zmenilo zo sivého prístavu na farebnú a turistami vyhľadávanú destináciu. Dnes láka atraktívnym múzeom Guggenheim, sofistikovanou gastronómiou aj zaujímavým historickým centrom, ktoré tvorí 7 pôvodných stredovekých ulíc. V neďalekom mestečku Portugalete nájdeme tiež najstarší, stále funkčný, gondolový most na svete (UNESCO).

 

3. deň Gernika/ San Sebastián: Nenápadné mestečko Gernika, ktoré sa zapísalo do svetových dejín po ničivom bombardovaní počas španielskej občianskej vojny. Táto udalosť stála aj za vznikom slávnej Picassovej maľby Guernika. Navštívime Casa de Juntas, miesto stretnutí zástupcov baskického územia už od 14. stor. a zaujímavé Múzeum mieru. San Sebastián, noblesné letovisko, ktoré je každoročne hostiteľom prestížneho filmového festivalu. Prechádzka plážou La Concha a starým mestom, pri ktorej nebudú chýbať ani preslávené baskické pintxos v miestnych baroch.   

 

4. deň San Sebastiän: Cesta lanovkou na kopec Igueldo, ktorý ponúka jeden z najkrajších pohľadov na zátoku La Concha a centrum mesta San Sebastián. Zastávka pri zaujímavej plastike El Peine del Viento, ktorá zdobí skalnaté útesy pláže Ondarreta. Výlet do okolia mesta, do výrobne jedného z najznámejších baskických syrov, Queso Idiazábal. Pozrieme sa do zákulisia jeho produkcie, vyskúšame si výrobu a syr, samozrejme, aj okoštujeme. 

 

5. deň Pasajes de San Juan/ Hondarribia: Dnešok sa bude niesť v námorníckom duchu.  Oblasť Pasajes bude našou prvou zastávkou, tvoria ju 4 dedinky, v ktorých je život od nepamäti spojený s námorníctvom a rybolovom.  Loďou sa odvezieme do zaujímavého námorného múzea Albaola, kde spoznáme zákulisie života námorníkov i výroby lodí. Hondarribia, naša druhá zastávka, je farebné rybárske mestečko, ponúka nádherné vyhliadky a vychýrené rybie špeciality. 

 

6. deň Vitoria-Gasteiz/ La Rioja Alavesa: Hoci je Vitoria-Gasteiz hlavným mestom Baskicka, v jeho historickom centre plnom palácov a kostolov nájdeme pokoj dávneho stredoveku. Gotická stará katedrála Santa Maria zo 14. stor (UNESCO) očarí každého návštevníka, rovnako ako neogotická nová katedrála de María Inmaculada. Baskicko je známe aj produkciou vína, ktorá sa koncentruje v oblasti Rioja Alavesa. Navštívime dve zaujímavé vinárske centrá:  Elciego, kde stojí vinárstvo Marquez de Riscal, okrášlené dielom svetoznámeho architekta Franka Gehry (prehliadka s ochutnávkou) a Laguardia, opevnené mestečko, ktorého zaujímavosťou sú podzemné tunely, ukrývajúce vínne pivnice (ochutnávka).

 

7. deň Añana/ Bilbao: Jedinečné soľné políčka v údolí Añana, kde sa už od 9. storočia získava špecifickým spôsobom soľ. Prehliadka areálom nám odhalí všetky zaujímavosti tohto miesta, ktoré produkuje jednu z najkvalitnejších solí na svete. Presun do mesta Bilbao a voľné popoludnie.

 

8. deň Transfer na letisko a odlet domov.

 

TERMÍNY:

10.- 17. 07. 2020 

 

CENA: 875€** 

* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe 

* Zájazd garantujeme od 8 osôb* 

• Príplatok za single izbu: 230€ 

 

CENA ZAHŔŇA: 

• Spiatočnú  letenku Viedeň- Bilbao- Viedeň 

• Transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko 

• Dopravu počas zájazdu podľa programu

• Slovensky hovoriaceho sprievodcu

• Ubytovanie v 3* hoteloch (La Rioja Alavesa: vidiecke ubytovanie) s raňajkami

• Lanovka na kopec Igueldo (San Sebastián)

• Návšteva výrobne syra s ochutnávkou

• Plavba do múzea Albaola a prehliadka

• 2x ochutnávka vína a prehliadka

• Prehliadka Salinas Añana

• Poistenie CK proti insolventnosti 

 

CENA NEZAHŔŇA: 

• Transfer na/z letiska Schwechat 

• Letiskové a servisné poplatky 210€ 

• Cestovné poistenie 

• Vstupy do pamiatok 

 

FAKULTATÍVNE AKTIVITY: 

 • 7x večera v lokálnych reštauráciách: 185€  

**možnosť využiť lacnejšiu formu: cestu s upraveným programom bez stáleho doprovodu sprievodcu, iba lokálnych slovensky/česky hovoriacich sprievodcov v Málage, Seville. Córdobe a Granade 

Viac o tejto možnosti v častých otázkach