CESTA PORTUGALSKOM

Dobrodružstvo, ktoré sa bude niesť v duchu námorníkov, lokálnych špecialít a nádhernej prírody. Ak k tomu pridáme krásu a rozmanitosť miestnej architektúry, prekvapivo zelenú krajinu a dobrosrdečnosť Portugalčanov, dostaneme cestu, na ktorú budete dlho s nostalgiou spomínať. 

 

 PROGRAM

 1. deň: Lisabon: Odporúčame prílet do Lisabonu. 

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 2. deň: Lisabon: Dnešok patrí celý Lisabonu a tak ho spoznáte zo všetkých stránok. Dolné mesto Baixa postavené po ničivom zemetrasení v 18. storočí, bludisko uličiek najstaršej mestskej časti Alfama, čas na drobné nákupy i lahodnú kávu. Podvečer si výjdite do časti Belém a vychutnajte si západ slnka na nábreží rieky Tejo.

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 3. deň: Sintra/ Cabo da Roca/ Cascais: Presun vlakom do romantickáho mestečka Sintra, ukrytého pod kopcami pohoria Serra da Sintra. Ďalej taxíkom na Mys Cabo da Roca, kde končí európsky kontinent a cesta pokračuje do letoviska portugalskej smotánky, Cascais. Návrat vlakom do Lisabonu.  

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 4. deň: Lisabon/ Nazaré: Ranná cesta z Lisabonu autobusom do dedinky Nazaré, ležiacej na brehu Atlantiku, preslávená je mohutnými vlnami a legendami opradenou vyhliadkou. Dovolíme si venovať tomuto miestu celý deň, aby ste sa v kľude nadýchali vzduchu z Atlantiku a bez naháňania si užili rybie špeciality, ktorými je Nazaré známe.

ubytovanie: hotel 3* v Nazaré

 

 5. deň Nazaré/ Leiria / Coimbra: Ranný odchod z Nazaré smerom do mestečka Leiria, tu vás čaká krátka prestávka, ktorú bude možné využiť napríklad na návštevu stredovekého hradu, dominanty mesta. Popoludní presun do mesta Coimbra, sídla najstaršej a dodnes fungujúcej portugalskej univerzity či katedrály z 12. storočia. 

ubytovanie: hotel 3* v Coimbre

 

 6. deň Coimbra/ Aveiro/ Porto: Cesta vlakom z univerzitnej Coimbry do mesta Aveiro, ktoré je známe ako "portugalské Benátky”, plavbu tradičnými farebnými loďkami určite odporúčame. Podvečer presun vlakom do druhého najväčšieho mesta krajiny, charizmatického Porta. 

ubytovanie: hotel 3* v Porte

 

 7. deň Porto: Celý deň na spoznávanie toho najkrajšieho z Porta. Stredoveká katedrála Sé, romantický Palác Burzy, kostol sv. Františka bohato vyzdobený zlatom z Brazílie a najkrajší pohľad na mesto z najvyššej kostolnej veže. Živé nábrežie Ribeira a plavba po rieke Douro, či ochutnávka presláveného portského vína.

ubytovanie: hotel 3* v Porte

 

 8. deň Guimarães: Celodenný výlet vlakom do mesta Guimarães, známeho ako "kolíska Portugalska” vďaka tomu, že bolo rodiskom 1. portugalského kráľa. Jedinečná vyhliadka na mesto, lahodná gastronómia severu krajiny a svieže mladé víno vinho verde.

ubytovanie: hotel 3* v Porte

 

9. deň Cesta na letisko a odlet domov.

Pozn. Program je možné absolvovať aj v opačnom poradí.

 

 CENA: 520€

• Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

• Príplatok za single izbu: 190€

 

 CENA ZAHŔŇA:

• Dopravu linkovými autobusmi (aj transfer z/na letisko v Portugalsku)

• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (v centre mesta)

• Vstup do Univerzity v Coimbre (vrátane univerzitnej knižnice)

• Návšteva vínnej pivnice a ochutnávka portského vína (Vina Nova de Gaia)

• Detailný itinerár cesty

• Poistenie CK proti insolventnosti

 

 CENA NEZAHŔŇA:

• Cestovné poistenie 

• Stravu (okrem raňajok)

• Turistickú daň (2€/ Lisabon, 2€/ Porto)