LISABON A ALENTEJO

Pri návšteve Portugalska Lisabon jednoducho nemôžete vynechať. Vďaka exotickému nádychu, južanskej pohode a architektonickému bohatstvu ešte z koloniálnych čias patrí právom k najkrajším miestam Európy. V pohodovom duchu bude pokračovať aj vaša cesta do regiónu Alentejo. Stredné Portugalsko je presláveného produkciou korku, vína a večnou pohodou. Okrem toho ponúka miesta plné histórie, pestrú gastronómiu a zaujímavé tradície.

 

 PROGRAM

 1. deň: Lisabon: Odporúčame prílet do Lisabonu. Prílet a transfer do hotela.

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 2. deň: Lisabon: Dnešok patrí celý Lisabonu a tak ho spoznáte zo všetkých stránok. Dolné mesto Baixa postavené po ničivom zemetrasení v 18. storočí, bludisko uličiek najstaršej mestskej časti Alfama, čas na drobné nákupy i lahodnú kávu. Podvečer odporúčame vyraziť do časti Belém a vychutnať si západ slnka na nábreží rieky Tejo.

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 3. deň: Lisabon/ Beja: Po raňajkách štartujete autobusom do mestečka Beja v srdci regiónu Alentejo. Korkové háje a nekonečné pláne s olivovníkmi budú počas cesty vašimi spoločníkmi. Beja je mestečko so zaujímavým historickým centrom a pravou pokojnou alentejanskou atmosférou.

ubytovanie: hotel 3* v Beja

 

 4. deň: Beja/ Évora: Vaša cesta má dnes pokračovanie autobusom z mestečka Beja do mesta Évora. K jeho perlám patrí okrem iného kostnica v bývalom kláštore sv. Františka, najväčšia stredoveká katedrála Portugalska a ruiny rímskeho chrámu. Pripočítajte k tomu ešte výbornú alentejanskú kuchyňu, výborné vínko a výsledok je, že z Évory sa vám bude ťažko odchádzať.

ubytovanie: hotel 3* v Évore

 

 5. deň Évora/ Vila Viçosa: Dopoludnie máte ešte rezervované na objavovanie zákutí Évory, ale podvečer sa už presuniete do mestečka Vila Viçosa. Je známe ako hlavné mesto portugalského mramoru, a tak sa niet čomu čudovať, že z tohto kameňa tam nájdete vyrobené skoro všetko.

ubytovanie: hotel 3* vo Vila Viçosa

 

 6. deň Vila Viçosa/ Elvas: Doobedie vo Vila Viçosa určite využite na návštevu paláca kráľovskej dynastie z Bragançy, ktorý je bohato zariadený ešte kráľovským nábytkom. Pred odchodom si pochutnajte na miestnych špecialitách a navečer už pokračujete do mesta Elvas, takmer pri španielskych hraniciach. 

ubytovanie: hotel 3* v Elvas

 

 7. deň Elvas/ Lisabon: Elvas je známe ako najväčšie opevnené mesto na svete, vďaka svojej strategickej polohe blízko španielskych hraníc. Okrem toho sa pýši najväčším akvaduktom na Pyrenejskom polostrove a príjemným historickým centrom. Podvečer sa budete z Elvas autobusom vracať do Lisabonu.

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 8. deň Lisabon: Voľný program v modernej časti mesta Parque das Nações, ktorá v Lisabone zostala po výstave Expo v roku 1998. Navštíviť môžete napríklad jedno z najzaujímavejších európskych oceanárií. Podľa času odletu presun na letisko.

           

 

 CENA: 440€

• Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe 

• Príplatok za single izbu: 145€

 

 CENA ZAHŔŇA:

• Dopravu linkovými autobusmi (aj transfer z/na letisko v Portugalsku)

• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (v centre mesta)

• Vstup do Hradu sv. Juraja (Lisabon)

• Detailný itinerár cesty

• Poistenie CK proti insolventnosti

 

 CENA NEZAHŔŇA:

• Cestovné poistenie 

• Stravu (okrem raňajok)

• Turistickú daň (2€/ Lisabon)