LISABON A ALGARVE

Táto dobrodružná cesta vás zavedie do charizmatického Lisabonu a do regiónu Algarve, ktorý priťahuje celoročne najviac dovolenkárov v Portugalsku. Nekonečné pieskové pláže, príjemné podnebie a orientálna architektúra. Navštívite turistické miesta, no ukážeme vám aj menej známu tvár portugalského juhu. Aby ste spoznali Portugalsko, v ktorom sa nebudete cítiť iba ako turista.

 

 PROGRAM

 1. deň: Lisabon: Prílet a transfer do hotela. Odporúčame prílet do Lisabonu.

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 2. deň: Lisabon: Dnešok patrí celý Lisabonu a vy ho spoznáte zo všetkých stránok. Dolné mesto Baixa postavené po ničivom zemetrasení v 18. storočí, bludisko uličiek najstaršej mestskej časti Alfama, čas na drobné nákupy i lahodnú kávu. Podvečer sa vyberte do časti Belém a vychutnajte si západ slnka na nábreží rieky Tejo.

ubytovanie: hotel 3* v Lisabone

 

 3. deň: Lisabon/ Faro: Cesta vlakom naprieč regiónom Alentejo až na juh do srdce Algarve, mesta Faro. To bude najbližšie dni vašim východzím bodom pre celodenné výlety. Určite ešte dnes nevynechajte prechádzku historickým centrom mesta a návštevu katedrály. 

ubytovanie: hotel 3* vo Fare

 

 4. deň: Faro/ Olhão/ Tavira: Z Fara sa ráno presuniete do mestečka Olhão, kde máme pre vás pripravenú 3-hodinovú plavbu prírodnou rezerváciou Ria Formosa, ktorá patrí medzi sedem prírodných divov Portugalska. Pri čakaní na nalodenie odporúčame navštíviť miestnu tržnicu s lokálnymi delikatesami. Popoludní je pred vami krátka cesta autobusom do malebného mestečka Tavira. Vyhliadka z hradieb na mesto, fotka pri rímskom moste a kávička na námestí patria k programu návštevy Taviry. Večerný návrat do Fara.

ubytovanie: hotel 3* vo Fare

 

 5. deň Faro: Návšteva korkovej “továrne” v dedinke São Bras de Alportel a veľa zaujímavostí spojených s produkciou a spracovaním korkovej kôry. Návrat do Fara a popoludní cesta vlakom do mesta Lagos. 

ubytovanie: hotel 3* v Lagos

 

 6. deň Faro/ Lagos/ Mys sv. Vincenta: Spoznávanie prístavného mesta Lagos, do ktorého histórie sa zapísali viacerí portugalskí námorníci. Na programe máte dnes dobrodružnú plavbu obratnými loďkami povedľa nezvyčajných vápencových útesov. Čas na obed a krátku prechádzku a ďalej vás už taxík odvezie vyfúkať sa vetrom od Atlantiku na najjuhozápadnejší výbežok Európy, Mys sv. Vincenta. Podvečer návrat do mesta Faro.

ubytovanie: hotel 3* vo Faro


 7. deň Podľa času odletu, voľný program a neskôr presun na letisko pri meste Faro.                   

 

 CENA: 495€

• Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe 

• Príplatok za single izbu: 190€

 

 CENA ZAHŔŇA:

• Dopravu linkovými autobusmi, vlakmi a taxíkmi (aj transfer z/na letisko v Portugalsku)

• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (v centre mesta)

• Plavbu rezerváciou Ria Formosa (Olhão)

• Plavbu v Lagos

• Návštevu “korkovej továrne”

• Detailný itinerár cesty

• Poistenie CK proti insolventnosti

 

 CENA NEZAHŔŇA:

• Cestovné poistenie 

• Stravu (okrem raňajok)

• Turistickú daň (2€/ Lisabon, 3€/ Faro)