DOBRODRUŽSTVO V PATAGÓNII

Patagónia vždy lákala dobrodruhov. Nekonečné pláne, monumentálne štíty a drsná príroda. Oblasť južnej Argentíny a Čile však priťahovala i básnikov. Jej spievajúci vietor, azúrovomodré jazerá a “koniec sveta” sa stali námetom viacerých umeleckých diel. Poďte si s nami vychutnať poetiku Patagónie a osviežiť sa návštevou vibrujúceho Buenos Aires a iskrivého Santiaga de Chile.

 

PROGRAM

deň 01/02 Buenos Aires: Prílet do Argentíny. Celodenná prehliadka Buenos Aires. Námestia, ulice a budovy, v ktorých sa písala história najeurópskejšej krajiny južnej Ameriky. Májové námestie, na ktorom stojí prezidentský palác i katedrála mesta. Rušná pešia zóna Florida, ešte rušnejšia najširšia ulica sveta Avenida 9. júla i pestrofarebná ulička Caminito, v ktorej sú farbami zakryté smutné príbehy prisťahovalcov z Európy. Mesto, s ktorým sa spája príbeh charizmatickej Evity, populárneho pápeža Františka, ale aj božského Maradonu. Znieť bude zvodné tango a okoštujeme i svetoznáme argentínske steaky.


deň 03 Ushuaia: Ranný let do mesta Ushuaia v srdci Ohňovej zeme, no predsa na konci sveta. Fakultatívna plavba po kanáli Beagle, počas ktorej uvidíme tučniaky, kormorány a aj najfotografovanejší maják “na konci sveta” Les Eclaireurs.


deň 04 PN Tierra del Fuego: Celodenný výlet do NP Tierra del Fuego. Najjužnejšia pošta sveta, snehom pokryté špičky vrchov, koniec cesty Ruta 3, ktorá začína na Aljaške a dĺžkou viac ako 17000 km pretína celý americký kontinent.


deň 05 El Calafate: Ranný prelet do El Calafate, ktoré je východzím bodom na návštevu NP Los Glaciares. Jeho najväčšou pýchou je Perito Moreno, jediný “pohyblivý” ľadovec na svete.


deň 06 El Chaltén: Presun autobusom do dedinky El Chaltén v srdci hôr. Práve oni priťahovali horolezcov z celého sveta, ktorí sa tu rozhodli nakoniec usadiť nastálo a tak vzniklo jedno z najmladších a zaručene najkrajších mestečiek Patagónie. Prechádzka okolía pohľady na špičky štítov Ánd.


deň 07 Laguna de Los Tres: Celodenný trek k Lagúne de los Tres (cca. 13 km, 9hod), z ktorej sa zdá byť len naskok k majestátnej hore Fitz Roy. Prechod patagónskymi lesmi, pohľady na ľadovce a premenlivé počasie. Aj taká je turistika v Patagónii. Vďaka nádherným scenériám je to však vždy jedinečný zážitok. 


deň 08 Puerto Natales: Dnes smerujeme z Argentíny do Čile, do Puerto Natales. Ospalé mestečko na brehu kanála Señoret ponúka správny patagónsky pokoj. Ideálne je vychutnať si ho príjemnou prechádzkou a ochutnávkou morských špecialít.


deň 09 PN Torres del Paine: Celodenný výlet do NP Torres del Paine. V diaľke nás budú vítať skalné veže Torres del Paine, ktoré dali parku zo zoznamu UNESCO aj svoje meno. Medzitým nám budú robiť spoločnosť guanaky, juhoamerické pštrosy ňandú, majestátne kondory a možno zahliadneme i pumu. Lagúny, jazerá i ľadovce okrášlia už i tak očarujúcu krajinu. Pohľad na dvojfarebné skalné “rohy” Cuernos del Paine bude čerešničkou na torte. 


deň10/11 Punta Arenas: Presun do mesta Punta Arenas, kde sa všetko krúti okolo dvoch fenoménov: Fernando Magalhães a tučniaky. Mesto leží na brehu Magalhãesovho prieplavu, na hlavnom námestí je námorníkova socha a na okraji mesta maketa jeho slávnej lode.  Tučniaky žijú v rezervácii na ostrove Isla Magdalena a my budeme mať možnosť vychutnať si prechádzku pomedzi niektoré zo 60 000 jedincov, ktoré ostrov v sezóne obývajú. Podvečer letecký presun do hlavného mesta Čile, Santiaga de Chile.


deň 12 Santiago de Chile: Celodenná prehliadka mesta Santiago de Chile, ktoré sa nám ukáže ako na dlani z kopca Santa Lucia. Hlavné námestie s katedrálou. Prezidentský palác La Moneda i pomník národného hrdinu Bernarda O´Higginsa. Chýbať nebude ani rušná miestna tržnica s lokálnymi špecialitami a dúšok čilského vína. 


deň 13 Valparaíso: Celodenný výlet do mesta Valparaíso. Čilské San Francisco skrýva najväčší prístav krajiny, jeho historické centrum je na zozname UNESCO, na kopce posiate farebnými domčekmi vedú výťahy, ktoré sú pre turistov sú skvelou atrakciou. Kľukaté ulička plné dôvtipných graffitov, dom čilského básnika Pabla Nerudu a šum Pacifiku. 


deň 14/15 Transfer na letisko a letecký návrat domov.

 

 

TERMÍNY:

13. - 27. 02. 2021                                 

 

CENA: 2900€ 

* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe 

* Zájazd garantujeme od 8 osôb 

* Príplatok za single izbu: 250€

 

CENA ZAHŔŇA: 

• Letenku Viedeň- Buenos Aires, Santiago de Chile- Viedeň 

• Letenky na juhoamerickom kontinente (Buenos Aires- Ushuaia, Ushuaia- El Calafate, Punta Arenas- Santiago) •

• Presuny podľa programu súkromnými minibusmi a linkovými autobusmi

• Cestu katamaránom z Colonia del Sacramento do Buenos Aires

• Slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

• Ubytovanie v 2* hoteloch s raňajkami 

• Plavbu k ľadovcu Perito Moreno

• Poistenie CK proti insolventnosti 

 

CENA NEZAHŔŇA: 

 • Cestovné poistenie 

 • Vstupy do národných parkov (NP Tierra del Fuego, NP Los Glaciares, NP Torres del Paine)

 • Fakultatívne aktivity a vstupy do pamiatok