PORTUGALSKO PRE VŠETKÝCH

Portugalsko už dávno nie sú iba vinice, futbal a okúzľujúci Lisabon, krajina na konci Európy skrýva oveľa viac. Poďte spoznať krásu a rozmanitosť miestnej architektúry, prekvapivo zelenej krajiny a nekonečného pobrežia, ktoré dalo svetu toľkých námorníkov. Nechajte sa zlákať špecialitami portugalskej kuchyne a duši pookriať pri melódii melancholického fada.

 

 PROGRAM

1. deň: Lisabon: Prílet a transfer do hotela v okolí Lisabonu.

 

 2. deň: Sintra/ Cabo da Roca/ Cascais: Romantická Sintra, ukrytá pod kopcami pohoria Serra da Sintra. Pestrofarebný Palacio da Pena, ktorému by sme ťažko hľadali na svete podobný. Mys Cabo da Roca, kde končí európsky kontinent a letovisko portugalskej smotánky, Cascais. Ubytovanie v okolí Lisabonu.

 

 3. deň: Óbidos/ Alcobaça/ Batalha: Dedinka Óbidos, ktorá dodnes dýcha stredovekou romantikou. Nazaré, mestečko na brehu Atlantiku, preslávené mohutnými vlnami a legendami opradenou vyhliadkou. Alcobaca, kde sa zrodil príbeh portugalského Rómea a Júlie ukrytý v najväčšom gotickom kostole krajiny. Dominikánsky kláštor v Batalha postavený na počesť portugalského  víťazstva nad Španielmi

 

 4. deň: Coimbra/ Aveiro/ Porto: Coimbra, sídlo najstaršej a dodnes fungujúcej portugalskej univerzity, študentské republiky a katedrála z 12. storočia. Mesto Aveiro je známe ako "portugalské Benátky”, a preto ponúka možnosť plaviť sa jeho kanálmi v niektorej z tradičných lodí (fakult.). Porto, druhé najväčšie portugalské mesto a jeho jedinečná večerná atmosféra.

 

 5. deň Guimarães/ Braga: Mesto Guimarães v Portugalsku poznajú aj ako "kolísku Portugalska” vďaka tomu, že bolo rodiskom 1. portugalského kráľa. Braga a najstaršia katedrála krajiny. Pútnické miesto Bom Jesus do Monte, ku ktorému vedie zaujímavé barokové schodisko. Návrat do Porta, plavba po rieke Douro (fakult.) a návšteva vínnej pivnice spojená s ochutnávkou portského vína.

 

 6. deň Porto/ Fátima: Prehliadka historickej časti mesta Porto. Stredoveká katedrála Sé, romantický Palác Burzy, kostol sv. Františka bohato vyzdobený zlatom z Brazílie a najkrajší pohľad na mesto z najvyššej kostolnej veže. Živé nábrežie Ribeira a popoludní presun do Fátimy.

 

 7. deň Fátima/ Tomar: Dopoludnia voľný program vo Fátime, kde sa v roku 1917 niekoľkokrát zjavila trom malým pastierikom Panna Mária a vyzradila im tri, dnes už známe, tajomstvá. Tomar, od 12. storočia hlavná bašta Templárskeho rádu, ktorý sa neskôr v Portugalsku zmenil na Rád Kristových rytierov. Labyrint miestneho kláštora skrýva aj slávne manuelistické „okno z Tomaru“.

 

 8. deň Lisabon: Dnešok patrí celý Lisabonu. Dolné mesto Baixa postavené po ničivom zemetrasení v 18. storočí, bludisko uličiek najstaršej mestskej časti Alfama, čas na drobné nákupy i lahodnú kávu. Podvečerná štvrť Belém a jej jedinečný kláštor sv. Hieronyma.

 

9. deň Transfer na letisko.

 

 TERMÍNY: 09.- 17. 10. 2020                        

 

 CENA: 970€** + let. poplatky

* Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

* Zájazd garantujeme od 6 osôb

• Príplatok za single izbu: 200€

 

 CENA ZAHŔŇA:

• Spiatocnu letenku Viedeň- Lisabon- Viedeň

• Transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko 

• Dopravu počas zájazdu podľa programu

• Slovensky hovoriaceho sprievodcu

• Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami

• Ochutnávku portského vína (Vila Nova de Gaia)

• Poistenie CK proti insolventnosti

 

 CENA NEZAHŔŇA:

 • Letiskové a servisné poplatky 210€

 • Cestovné poistenie

 • Vstupy do pamiatok

 

FAKULTATÍVNE AKTIVITY:

 • 7x večera v lokálnych reštauráciach: 145€

 •  Večera s fado predstavením (Lisabon): 40€

 • Plavba tradičnými loďkami (Aveiro) 15€

 • Plavba po rieke Douro (Porto) 15€

 

**možnosť využiť lacnejšiu formu zájazdu: cestu s upraveným programom bez stáleho doprovodu sprievodcu, iba s lokálnymi slovensky/česky hovoriacich sprievodcami v Lisabone, Porte a Coimbre

Viac o tejto možnosti v častých otázkach